Biznesowa gra z przeszkodami

Strona internetowa

Interne.st

Gra z przesłaniem marki

Projekt interaktywnej gry jest wspólną realizacją dwóch naszych marek: Engram oraz Pan Wizualny. Realizacja ma za zadanie przekazać przesłanie platformy Internest oraz w ciekawy sposób zobrazować oferowane przez nią usługi.

Angażująca narracja

Internest jest platformą, która oferuje szereg narzędzi osobom chcącym założyć własną firmę. Chcieliśmy zbudować angażującą narrację wokół marki i jej usług. Zdecydowaliśmy się więc pokazać prowadzenie biznesu za pomocą metafory biegu przez przeszkody, a całość ubraliśmy w formę gry zręcznościowej.

Nie tylko gra

Stworzone przez nas rozwiązanie to nie tylko gra zręcznościowa, ale także rozbudowana infografika, przedstawiająca w szczegółach przeszkody na jakie można natknąć się prowadząc własny biznes. Gra została również zintegrowana z kanałami społecznościowymi marki (Facebook, Linkedin, Twitter oraz Google+).

Od szkiców po ilustracje

Projektowanie rozpoczęliśmy od stworzenia odręcznych szkiców. Zależało nam na uzyskaniu swobodnej, rysunkowej stylistyki. Linia graficzna miała oddawać wielkomiejski charakter połączony z przyjaznym i luźnym sposobem komunikacji marki.

Uchwycić ruch

Duży wyzwaniem było przedstawienie postaci ludzkiej w ruchu. Analizie poddaliśmy m.in. cechy motoryczne człowieka, jego sposób poruszania się oraz skakania. Bogatsi w tę wiedzę mogliśmy opracować finalne ilustracje głównego bohatera.

Ożywić ilustracje

Kilka sekwencji ruchu człowieka wystarczyło aby ożywić ilustracje. Główny bohater płynnie biega, skacze i przewraca się, nadając grze dynamicznego charakteru.

Różne fazy ruchu

Stworzenie gry wymagało zanimowania różnych sekwencji ruchu głównej postaci. By nadać trochę realizmu i zwiększyć dynamikę gry powstała animacja fazy biegu, fazy skoku i fazy upadku.

W gąszczu miasta

Stworzone przez nas miasto jest pełne ilustracji przedstawiających budynki, zieleń czy małą infrastrukturę. Nie mogło w nim zabraknąć food trucków, kawiarni, parków i innych współczesnych symboli nowoczesnych i tętniących życiem miast.

Wizualizacja przeszkód

Zebraliśmy najczęstsze przeszkody, jakie może spotkać przedsiębiorca w trakcie zakładania oraz prowadzenia biznesu i nadaliśmy im personalny charakter. Abstrakcyjne pojęcia nabrały formy wizualnej i przyjęły rolę „przeciwników” głównego bohatera.

By poznać swoje przeszkody

Infografika jest podręcznym materiałem, który wizualizuje oraz objaśnia przeszkody związane z prowadzeniem własnego biznesu. Zawiera ona również przesłanie marki oraz call to action.

Interfejs

Na interfejs składa się wiele elementów, które wzbogacają doświadczenia odbiorcy. Gra wyposażona jest m.in. w opis sposobów sterowania, informacje o bieżącym wyniku, czy listę najlepszych rezultatów.

Zakres prac

Projekt funkcjonalny
Projekt graficzny
Kodowanie HTML

Tworzymy różnicę - teraz.

Napisz do nas